Amerikan Senatosu'nda Sanal Para Oturumu Gerçekleşti!

Amerikan Senatosu'nda Sanal Para Oturumu Gerçekleşti!

Sanal paralar finans sektörünün en fazla kutuplaşmaya sebep olan emtialarından biri oldu. Venezuela gibi kimi ülkeler milli kripto paralarını oluşturarak sanal paralara tam destek verirken, Çin gibi bazı ülkelerde likidite akışını istenmeyen yönlere çeviren Bitcoin gibi emtiaların yönü kesilmeye çalışılıyor. Amerikan Senatosu da ülke içinde finans sektöründeki güçlü isimleri bir araya getirerek geleceğin para birimi olarak kabul edilen sanal paraları fırsata çevirmek istiyor.

Bunun için de Senato Bankacılık Komitesi'nde kripto paralar konulu bir oturum gerçekleştirildi. Oturumda özetle Bitcoin gibi muazzam bir piyasa hacmine sahip sanal para piyasası üzerindeki federal denetimin genişletilmesi istendi. Öte yandan tüketicilerin korunması için gerekli tedbirler alındığı sürece kripto paraların gelişiminin engellenmemesi talep edildi. Bu oturum kripto para piyasasına olumlu bir şekilde yansıdı ve kripto para hacmi 89 Milyar Dolar'lık büyüme yaşadı. Bu sayede kripto para piyasasında %29'luk büyüme yaşandığı gözlendi.

Oturumun hemen öncesinde son ayların en düşük rakamları üzerinden işlem gören (5,947 Dolar) işlem gören Bitcoin %26 artış gösterirken, en büyük rakibi olan Ethereum da yatırımcılarına %30 oranında kar ettirdi. Bitcoin şu anda 11324,82 Dolar üzerinden işlem görürken 192.593 Milyar Dolarlık işlem hacmiyle kripto para piyasasının zirvesinde yer alıyor. Onu 941,77 Dolar'lık satış rakamı ve 92,038 Milyar Dolar'lık piyasa hacmi ile Ethereum takip ediyor. 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS